У наш час дуже важливо організувати безпеку об'єктів, де щодня проходить велика кількість людей. До таких місць належать бізнес-центри, виробничі підприємства, установи освіти (школи, виші), готелі, музеї тощо. Особливу роль щодо підтримки безпеки відіграє пропускна система обмеження доступу, за допомогою якої фіксуються всі події, контролюються відвідувачі. Саме вона запобігає можливим зламам і крадіжкам і має в комплекті певне спеціальне обладнання. Цей пристрій називають системою контролю й управління доступом (СКУД).

Компанія Alarm у Львові реалізує, монтує та обслуговує системи контролю й управління доступом, а також інше охоронне обладнання та пристрої для відеонагляду.

Замовити системи управління доступом
Системи контролю та управління доступом Львів

 

Що таке СКУД і як працює система

СКУД – програмно-апаратний комплекс для автоматизованого управління, контролю, обмеження та реєстрації переміщень персоналу, відвідувачів і автотранспорту на визначеній території. Також система допомагає формувати статистику для подальшого аналізу.

У розширеному варіанті це комплекс обладнання зі спеціалізованим програмним забезпеченням, сукупність технічних засобів і підсистем, які надають або забороняють доступ, виконують обов'язкову реєстрацію входу і виходу людей, а також проїзду транспорту на тих чи інших територіях, що охороняються.

Раніше контроль доступу здійснювали співробітники служб безпеки (охоронці та вахтери), які працювали на прохідних пунктах і в'їздах – керували шлагбаумами, воротами дверима і турнікетами. У наш час розвитку високих технологій йдемо до повної автоматизації цього процесу.

Основні завдання СКУД:

 • обмеження доступу на вказану територію;
 • управління доступом на вказану територію;
 • ідентифікація особи й автотранспортних засобів, що мають доступ на об’єкт;
 • облік робочого часу.

Таким чином інтеграція інтелектуальних рішень дозволяє не тільки збільшити ефективність роботи служб контролю та управління доступом, а й підвищити безпеку завдяки перевіреній та безпомилковій ідентифікації співробітників та відвідувачів підприємства. Крім основного завдання, система забезпечує:

 • розпізнавання документів для обробки державних, закордонних паспортів і водійських посвідчень для своїх систем;
 • розпізнавання номерів, а такожогляд автотранспортних засобів;
 • алкотестування та наркотестування;
 • позиціювання персоналу або автотранспорту;
 • реєстрацію порушення промислової та пожежної безпеки;
 • реєстрацію персоналу на інструктажі.

 А також видає та облікує матеріальні цінності та кількість рейсів автотранспорту і контролю переміщення вантажів.

 

Основні переваги установки системи контролю й управління доступом:

 • Поєднання в одному програмно-апаратному комплексі декількох корисних функцій, таких як: обмеження доступу, облік кількості проходжень, відеозапис, захист конфіденційної інформації та інформаційна безпека.
 • Ідентифікація персоналу, відвідувачів і автотранспорту за різними ознаками.
 • Оперативне спостереження і контроль за ситуацією на об'єкті.
 • Припинення неправильних дій відвідувача чи працівника завдяки запрограмованій автоматичній реакції однієї з підсистем на події, які викликають занепокоєння і фіксуються в іншій підсистемі.
 • Фіксація подій, яка дозволяє проаналізувати їх згодом.
 • Ведення обліку часу, впродовж якого працювали співробітники підприємства (установи) і розподіл прав і параметрів доступу до інформації за допомогою визначення для кожної людини часу, кількості та місць відвідувань, обмеження зон для проходу тощо.
 • Забезпечення контролю за переміщенням персоналу, відвідувачів та автотранспорту.
 • Економія коштів завдяки оптимізації та перерозподілу штату співробітників, залучених до процесу забезпечення безпеки.

Саме ці переваги привертають увагу потенційних клієнтів. Монтаж систем замовляють більшість підприємств та закладів, що мають великий штат працівників.

Види систем контролю й управління доступом

Сьогодні налічується кілька популярних систем, що відрізняються одна від одної за комплектацією та функціями. Ось деякі з них:

 • Стандартна система. Контролер пропускає тих, чиї ідентифікатори внесені в його пам'ять, і доступ яким дозволений у певний день і час доби.
 • Із забороною на повторне проходження. Це опція, при якій співробітник (відвідувач, автомобіль тощо) не може два рази поспіль перетнути межі території, що охороняється. Контролер фіксує, коли з боку входу або виходу останній раз був зафіксований цей ідентифікатор. Якщо перед цим він входив у периметр, то без фіксації виходу знову ввійти він уже не зможе. Ця опція є вельми корисною при боротьбі з дублікатами карт доступу на майданчиках для паркування автомобілів, у гаражах та на інших об'єктах, де застосування дублювальних ідентифікаторів створює умови для зловживань.
 • Одночасне проходження двох і більше співробітників. Це спеціальний режим, за допомогою якого регулюється доступ у спеціальні зони, наприклад, перебування в яких поодинці не допускається з причин безпеки. У цьому випадку два працівники повинні по черзі прикласти свої ідентифікатори до зчитувача, після чого система дозволяє прохід.
 • Відкритий режим. Може встановлюватися, наприклад, у приймальні дні в громадських організацій і державних установах. Тоді за розкладом система автоматично скасовує блокування з контрольних точок і переходить у режим вільного доступу. У програмному забезпеченні подібні налаштування, зазвичай, встановлюються в розділі «Розклад», а для потрібних тимчасових інтервалів встановлюється режим «вільний прохід».
 • Закритий режим. Такий режим також встановлюється в розділі «Розклад» програми управління СКУД і на певний час блокує доступ усім або тільки окремим працівникам.

Співробітники нашої компанії запропонують типове готове рішення або спільно з замовником розроблять індивідуальну систему контролю й управління доступом, що відповідає всім заявленим вимогам, виходячи зі специфіки об'єкта, підберуть обладнання, яке максимально підходить для виконання поставлених завдань, якісно і в найкоротші терміни виконають роботи з його встановлення, проведуть навчання персоналу.

Оцініть нашу роботу!

Рейтинг користувача: 5 / 5
Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Що кажуть люди

ALARM

ALARM

Монтаж та обслуговування охоронних систем

Широка, 77а
Львів, Львівська 79052

Пн. : 9:00 - 18:00
Вт. : 9:00 - 18:00
Ср. : 9:00 - 18:00
Чт. : 9:00 - 18:00
Пт. : 9:00 - 18:00
Телефон
+380673373303

НАШІ ПАРТНЕРИ