Протипожежні системи
Протипожежні охоронні сигналізації
Пожежна сигналізація – це складна багатофункціональна система, головне завдання якої полягає у вчасному виявленні первинних ознак загоряння або задимлення й оперативній передачі відповідного сигналу для подальшого реагування.
Принцип її дії ґрунтується на постійному зчитуванні інформації зі спеціальних датчиків, які розташовані в певних зонах приміщення. Вони влаштовані таким чином, що при наявності однієї з ознак початку загоряння, датчики активують застережливий сигнал. Крім звукового сповіщення, яке повинні почути мешканці будинку, інформація надходить на пульт пожежної служби.
Принцип роботи пожежної сигналізації
Охоронно-пожежна сигналізація працює за принципом безперервного моніторингу температурного режиму і появи диму на об'єкті за допомогою чутливих датчиків. Вони контролюють ситуацію навіть при відключеному режимі охорони й миттєво вмикають режим тривоги при відхиленні від заданих параметрів.
Сучасні системи пожежної сигналізації поділяють на три основні типи:
Головне завдання адресних систем – це визначати місце, в якому відбулося спрацьовування датчика. Це дозволяє правоохоронцям або охоронним службам оперативно відреагувати на ситуацію.
Адресно-аналогові системи дають змогу отримати повнішу інформацію: наприклад, – з датчика задимлення, температури, передаючи інформацію на центральний пристрій керування. На основі аналізу змін зазначені параметрів система надсилає чи не надсилає сигнал.
Неадресні системи пожежної сигналізації зазвичай обирають для приміщень із невеликою площею, для адже в них без проблем можна помітити загоряння.
Обладнання для протипожежних систем
Масштабність проєкта – головний чинник, який впливає на вибір обладнання, котре використовується при монтуванні системи. Варто враховувати, насамперед, наскільки високим має бути ступінь захисту об’єкта, чи високою є імовірності виникнення пожежі на цьому об’єкті. Для виробничих приміщень це має неабияке значення.
Автоматичні пожежні сигналізації мають:
- датчики для вимірювання температури й задимленості повітря в приміщенні;
- сповіщувачі для обробки, протоколювання даних і формування тривожного сигналу ;
- контролер, призначений для збору й аналізу інформації та надсилання тривожного сигналу для увімкнення системи пожежогасіння, димовидалення, сповіщення пожежної сигналізації.
Саме від датчиків та сповіщувачів автоматичної пожежної сигналізації значною мірою залежить ефективна робота всієї системи. Вони повсякчас відстежують, чи не підвищилася температура навколишнього середовища. Контролюють динаміку цього підвищення, а також концентрацію продуктів згорання в повітрі й те, наскільки швидко вона зростає. Крім того, датчики пожежної сигналізації визначають, чи є дим у приміщенні та чи зростає електромагнітне випромінювання. Тож висновок про те, чи якісна система автоматичної пожежної сигналізації, можна зробити, проаналізувавши наскільки чутливими є ці датчики.
Заведено поділяти димові сповіщувачі на фотоелектричні й іонізаційні, на активні та пасивні.
Вжиття заходів із забезпечення безпеки мешканців, збереження матеріальних цінностей, а також рухомого і нерухомого майна – це ініціатива власника помешкання. Законодавством не передбачено примусове встановлення пожежної сигналізації в приватному володінні. Тому кожен повинен самостійно вирішити, чи потрібна протипожежна сигналізація у власному житлі. З огляду на те, що ризики виникнення пожежі в будь-якому будинку завжди високі, рекомендується завчасно подбати про наявність такого комплексу.
Як вибрати пожежну сигналізацію
Вибираючи датчики пожежної сигналізації, варто враховувати ті функції, які повинна виконувати система. Також необхідно врахувати, в яких умовах буде працювати сигналізація.
Наша компанія здійснює установку охоронного комплексу, який можна доповнити бездротовими датчиками таких видів:
- датчик витоку газу;
- датчик температури;
- датчик полум'я.
Для того, щоб правильно визначити тип пристрою і його комплектацією, необхідно враховувати такі нюанси: розмір приміщення, його параметри й площа, висота і тип стель, особливості стін, необхідна кількість контрольованих зон.
Для кожного клієнта компанії Alarm розробляється індивідуальний проєкт . Працівник нашої компанії детально вивчить планування, виявить вразливі місця і розробить схему розміщення датчиків на об'єкті. Виходячи з побажань клієнта і його фінансових можливостей, фахівець запропонує детальний план монтажу охоронно-пожежної системи (ОПС), після чого інженер приступить до його реалізації.
Установка пожежної сигналізації займе всього кілька годин. Після монтажу буде виконано налаштування сигналізації, задані необхідні параметри та індивідуальні сценарії.
Хибна тривога: як відключити сигналізацію
Система здатна розрізняти потенційні джерела пожежі та негайно повідомляти про це за допомогою сповіщувача, видаючи гучний звуковий сигнал. Перше, що повинні зробити мешканці, – це пересвідчитися, що немає реальної загрози – перевірити потенційні осередки загоряння, упевнитися в тому, що в приміщенні немає диму. Але як відключити пожежну сигналізацію у квартирі, якщо загрози життю немає? Зробити це можна кількома способами:
- за допомогою пульта або панелі управління, дотримуючись рекомендацій з експлуатації пристрою;
- шляхом демонтажу датчика або вилучення з нього джерела живлення (у багатьох випадках це батарейка).
Сучасні охоронні системи мають широкий набір опцій, які дозволяють забезпечити високий рівень охорони нерухомості, майна та здоров'я людини. У львівської компанії Alarm ви можете придбати інтегровану систему захисту для підприємства чи приватної садиби (квартири) – сигналізацію з датчиками диму і температури. Встановлення такої охоронної системи дозволить не тільки забезпечити високий рівень безпеки, а й своєчасно інформувати про вогнища загоряння на об'єкті, вжити необхідних заходів щодо їх усунення.