Приватна власність у багатоквартирних будинках завжди вабила зловмисників. Тому більшість ОСББ прагнуть якнайшвидше організувати повноцінну охорону приватної власності для безпеки мешканців.

Фахівці компанії Alarm готові запропонувати як монтаж та обслуговування системи охорони для багатоквартирного будинку під ключ, так і окремі послуги: наприклад, тривожна кнопка, при натисканні якої негайно виїжджає чергова група охоронного підприємства, системи відеоспостереження, контролю доступу, протипожежної безпеки, сигналізації.

Установка ІР-відеонагляду для ОСББ – це можливість організувати повноцінну систему, що також забезпечить збереження автомобілів та іншої власності. Сьогодні таку послугу часто обирають товариства співвласників житла, компанії, які за угодами здійснюють управління багатоповерхівками та інші організації, відповідальні за обслуговування об'єкта.

Чому варто встановлювати охоронні системи в багатоквартирних будинках

Монтаж відеоспостереження в багатоквартирному будинку дозволить:

 • Знизити ризик проникнення у під’їзди потенційних зловмисників.
 • Зменшити кількість спірних ситуації, а також швидко без зволікань розв’язувати проблемні питання, які інколи виникають між сусідами.
 • Зафіксувати факти правопорушень (відео стане незаперечним доказом для компетентних органів).
 • Монтаж відеоспостереження на дитячих майданчиках дозволить батькам у віддаленому режимі прямо з дому контролювати безпеку дитини.
 • Відеокамери зможуть у цілодобовому режимі контролювати територію сходових майданчиків, під'їздів, ліфтів, парковок і збереження загальнобудинкового обладнання, а системи реєстрації будуть записувати всі події.

Правильно змонтована система зможе точно встановити момент інциденту, його причини та учасників, наприклад, зафіксувати ДТП у дворі або акт вандалізму чи крадіжку, а також запобігти їм.

Які ще завдання вирішує монтаж охоронних систем:

 • Чистота і порядок. Відеоспостереження в під'їздах і ліфтах забезпечить чистоту, допоможе дізнатися, хто залишає сміття, малює чи робить написи на стінах.
 • Сприятиме зменшенню кількості випадків, коли на території ОСББ компанії розпивають алкогольні напої.
 • Може служити доказовою базою при необхідності.

Зручний доступ до відеозаписів – велика перевага

Кожен член ОСББ може отримати доступ до перегляду відео в режимі реального часу з під'їзду або з вулиці, а також до архівних відеозаписів (архів від 3-х днів). Трансляції можна переглядати у високій якості з будь-якого пристрою (додатки для iOS / Android). Надійне шифрування даних гарантує безпечне зберігання відеозаписів.

Обов’язково встановіть відеонагляд у під’їзді

Якщо у вашому будинку встановлена або буде встановлюватися система відеоспостереження для багатоквартирного будинку, то камера, змонтована в під'їзді, може бути під’єднана до загального комплексу обладнання. В цьому випадку архівація записів буде здійснюватися на загальний відеосервер системи, з нього ж можна буде переглядати запис онлайн або з відеоархіву.

Якщо ж такої системи у вашому будинку поки немає, то організувати відеоспостереження в під’їзді можна й окремо, причому без значних витрат. Найбільш зручно це робити за допомогою «хмарних» камер. Така камера автоматично з'єднується з віддаленим сервером через Інтернет (це і є так звана «хмара»), і передає запис на нього, де і формується відеоархів.

Доступ до зображення з хмарної камери здійснюється через під’єднання до цього сервера (у звичний спосіб, через браузер і систему «особистого кабінету»), де ви або ваші сусіди, тобто всі, у кого буде доступ, можете переглядати зображення в реальному часі або з архіву.

Як монтаж системи відеонагляду оформлюється документально

Установка камер відеоспостереження в ОСББ здійснюється відповідно до договору, де прописується перелік вимог до обладнання. Для створення проекту системи відеоспостереження проводиться вивчення прибудинкової території та плану поверхів. Це дозволить правильно і безпечно прокласти кабель, встановити обладнання і камери, щоб максимально охопити обумовлені зони спостереження.

Стандартна установка передбачає наступні етапи:

 • Прокладання захисного кожуха для монтажу блоку живлення і комутатора.
 • Укладання кабелів.
 • Забезпечення захисту проводів.
 • Монтування камер та їх підключення.
 • Проведення налаштування і тесту системи.

Багатоквартирний будинок можна обладнати аналоговими або цифровими камерами. У першому випадку можна заощадити на вартості обладнання, але це підвищить витрати на його монтаж. До того ж, якість розширення в аналогових пристроїв не дуже високе, та й морально вони застаріли. Тому сьогодні рекомендується замовляти установку цифрового спостереження, яке буде зручнішим у процесі експлуатації.

Відеоспостереження можна організувати як дротове, так і бездротове, але в другому випадку дальність дії буде невеликою. Можлива організація системи за мережевим або автономним принципом. Мережевий варіант дозволить мешканцям переглядати зображення з камер через Інтернет, перебуваючи далеко від дому. При необхідності можна організувати й хмарну систему для перегляду збережених записів.

Як під’єднати відеоспостереження для ОСББ:

 1. Провести збори членів об’єднання. Збори будуть вважатися легітимними, якщо на них будуть присутні не менше 50% власників квартир. Рішення про під’єднання відеоспостереження повинні ухвалити не менше 2/3 від числа загальної кількості власників.
 2. Результати зборів оформити протоколом.
 3. Укласти договір із компанією-надавачем послуг.

Договір на установку й обслуговування системи відеоспостереження укладається тільки з юридичними особами. 

Замовити системи охорони для багатоквартирного будинку

ALARM

ALARM

Монтаж та обслуговування охоронних систем

Широка, 77а
Львів, Львівська 79052

Пн. : 9:00 - 18:00
Вт. : 9:00 - 18:00
Ср. : 9:00 - 18:00
Чт. : 9:00 - 18:00
Пт. : 9:00 - 18:00
Телефон
+380673373303

НАШІ ПАРТНЕРИ