Підприємство без сигналізації – відкритий доступ до крадіжок та штрафів. Навряд чи таку долю захоче своєму бізнесу підприємець. І не потрібно, адже у наш час система охоронно-пожежної сигналізації – це необхідність не тільки для виробничих приміщень чи установ, але й для приватних помешкань.

На жаль, сьогодення можна охарактеризувати – неспокійним часом, оскільки чи не щодня ми чуємо у новинах про все нові крадіжки чи пожежі, які фатально закінчуються для підприємства. Більшість негативних наслідків від цих неприємних подій стаються через те, що сигналізація спрацювала невчасно або взагалі ніяк не спрацювала, бо її й не було.

Тому, щоб такого не траплялося, слід звертатися до професіоналів зі встановлення засобів охоронно-пожежної безпеки. Розберемо детально у статті, чи вигідно забезпечити підприємство сигналізацією, чи достатньо просто скористатися послугами охоронця?

Чому бізнесу варто встановити охоронно-пожежну сигналізацію (ОПС)?

Спершу слід нагадати про те, що без пожежної сигналізації – бізнес не зможе працювати. Адже усі підприємства повинні дотримуватися нормативно-правової бази про пожежну безпеку, бо, якщо цього не робити, доведеться познайомитися зі штрафами. А це така собі перспектива…

Наступне – це те, що охоронно-пожежна безпека гарантує вам та вашому бізнесу економію коштів, оскільки зменшаться страхові внески, ліквідуються або мінімізуються матеріальні збитки, а головне – вам не доведеться платити штрафи та відповідати на судові позови.

Тому варто один раз долучити спеціалістів своєї справи до встановлення охоронно-пожежної сигналізації – і забути про всі проблеми, які можуть загрожувати вашому бізнесу. Це вигідний внесок для безпечного та спокійного майбутнього підприємства!

Навряд чи броньовані двері чи один охоронець зможе впоратися із декількома грабіжниками або пожежею. Це може закінчитися трагічно як для вас, так і для вашого працівника. У таких випадках завжди краще перестрахуватися, аніж потім жалкувати чи нести відповідальність.

Які основні функції об’єднує охоронно-пожежна сигналізація?

Захист від незаконного проникнення у будівлю, а також виявлення загоряння й автоматичне пожежогасіння (якщо це передбачено у системі сигналізації). Комплекс охоронно-пожежної безпеки складається із мережі приладів, сенсорів та датчиків сповіщення про загрозу.

Охоронна частина цієї сигналізації має такі функції:

 • покращення рівня безпеки;
 • захист майна та цінних документів;
 • безпека від крадіжки, пограбувань та хуліганства.

Пожежна частина відповідає за:

 • захист від загоряння приміщення;
 • виявлення місця займання вогню;
 • автоматичне пожежогасіння (ця функція встановлена у більш сучасних системах сигналізації).

Охоронно-пожежні системи безпеки складаються з:

 1. Сигнальних приладів: сирена, гучномовці, світлова сигналізація та спеціальні таблички з надписами: «Вихід» або «Пожежа». Мета цих пристроїв – подати сигнал тривоги та вказати напрямок виходу людей у задимленому середовищі.
 2. Датчиків, що контролюють приміщення: відкриття, температурні, димові, ультразвукові, датчики розбиття, вібрації, протікання води, різноманітні газоаналізатори. Основне їх завдання – виявити небезпеку чи вторгнення та передати сигнал на центральну панель.
 3. Головний приймальний пристрій(контрольна панель): комп’ютер зі спеціальним набором програмного забезпечення для керування системами охоронно-пожежної сигналізації. За його допомогою відбувається загальний контроль роботи системи, а також налаштування параметрів охоронно-пожежної сигналізації.
 4. ПКП (приймально-контрольні прилади): спеціальний механізм для збору та опрацювання інформації. Цей прилад може замінити центральну панель, якщо сигналізація встановлена для невеликого об’єкту.
 5. Виконавчі прилади: автоматичне пожежогасіння.

Завдання охоронно-пожежної сигналізації – це вчасно виявити небезпеку до того моменту, коли її ще можна попередити або ліквідувати. Саме оперативне викриття загрози забезпечить швидке проведення потрібних дій для її уникнення без будь-яких втрат. На цій системі базується повноцінна безпека на підприємствах та в житлових будівлях.

Який механізм роботи ОПС?

 • На екрані висвічується місце спрацювання сигналізації, а також тип тривоги.
 • На контрольну панель приходить сповіщення про загрозу та основні параметри.
 • Після цього вмикається система попередження про небезпеку (світловий та звуковий сигнал).

Крім цих основних та стандартних функцій, можна додати й інші, наприклад, автоматичну систему пожежогасіння, ліквідацію диму, контроль електричної напруги у приміщенні тощо. Комплекс дій сигналізації залежить від того, які основні завдання будуть у ній запрограмовані й від цього напряму залежить бюджет проекту.

За допомогою компетентних спеціалістів компанії «Alarm», які забезпечують клієнта повноцінним спектром послуг з проєктування та монтажу систем охоронно-пожежної безпеки, ви зможете встановити всі потрібні функції на вашу сигналізацію. Також ви гарантовано отримаєте технічну підтримку та постійну перевірку на справність та обслуговування системи протягом усього періоду користування.

Гарантія безпеки працівників, майна, коштів та інших цінностей компанії – це невід’ємна частина успіху будь-якого бізнесу. Охоронно-пожежна сигналізація – це крайня необхідність для безпеки офісу чи підприємства, оскільки вона містить максимальний набір потрібних функцій для виявлення будь-якої загрози: чи то пожежі, чи то вторгнення зловмисників.

Компанія «Alarm» надає послуги охоронно-пожежної сигналізації у Львові та Львівській області з застосуванням європейських стандартів якості та використанням вітчизняного та імпортного обладнання.

Також компанія здійснює монтаж та пусконалагоджувальні роботи, базуючись на власному проєктуванні системи безпеки. Цей важливий етап є складним, тому вимагає певних навиків та досвіду.

Тож довірте безпеку вашого бізнесу – найкращим!

НАШІ ПАРТНЕРИ